Епископ Викентий совершил молебен на начало учебного года

30 августа 2020 года, по окончании Божественной литургии, епископ Златоустовский и Саткинский Викентий совершил молебен на начало нового учебного года в Серафимовском кафедральном соборе г. Златоуста.

Владыка прочитал молитву об учащих и учащихся:

«Господи, Боже и Создателю наш, образом Своим почтый нас человеки, научивый избранныя Твоя, яко дивитися внемлющым учению Твоему, открывый премудрость младенцем; иже Соломона и всех взыскующих премудрости Твоей научивый, отверзи сердца, умы и уста рабов Твоих сих, во еже прияти силу закона Твоего, и со успехом познати преподаваемые им полезная учения, в славу Пресвятаго имене Твоего, в пользу и созидание Святей Твоей Церкви, и разумети благую и совершенную волю Твою.

Избави их от всякаго налога вражия, соблюди их в Православии и вере, и во всяком благочестии и чистоте во вся дни жизни их, да преуспеют в разуме и во исполнении заповедей Твоих; да тако предуготовани прославят Пресвятое имя Твое, и будут наследницы Царствия Твоего. Яко Ты еси Бог силен в милости, и благ в крепости, и Тебе подобает всякая слава, честь и поклонение, Отцу, и Сыну, и Святому Духу, всегда, ныне и присно, и во веки веков, аминь».

Во время молитвы всем юным богомольцам были вручены иконки Христа Спасителя. По окончании молебна епископ Викентий окропил всех освященной водой и обратился к собравшимся со словом наставления, в котором пожелал всем учащим и учащимся крепости душевных и физических сил, мудрости и успехов в учении. Затем каждый школьник получил сладкий подарок.